חדשות

ד"ר חני ישועה זכתה במלגת מצוינות מטעם איגוד רופאי המשפחה

זכתה במלגת מצוינות לזכרו של ד"ר גוסטב מוניקנדם, שהיה בין מייסדי החוג לרפואת משפחה בתל-אביב; המלגה תאפשר השתלמות ב"הארווארד"

ד"ר חני ישועה, רופאת משפחה, סגנית מנהלת המחלקה לרפואת משפחה בשירותי בריאות כללית מחוז דן-פתח-תקווה-תל-אביב ואחראית על המתמחים במחוז, זכתה במלגת מצוינות מטעם איגוד רופאי המשפחה שתנוצל כדי להשתתף בקורס לחינוך וטיפול פליאטיבי של בית הספר לרפואה באוניברסיטת הארווארד בארה"ב. מטרתו לתרום להכשרת מורים שיוכלו להכשיר רופאים צעירים בתכניות חדשות לשיפור הגישה לשירותי הטיפול הפליאטיבי.

מימין: ד"ר שלמה מוניקנדם, ד"ר חני ישועה וד"ר שלמה וינקר (צילום: יח"צ)

מימין: ד"ר שלמה מוניקנדם, ד"ר חני ישועה וד"ר שלמה וינקר (צילום: יח"צ)

המלגה שבה זכתה ד"ר ישועה היא על-שם ד"ר גוסטב מוניקנדם ז"ל, שהיה מומחה ומדריך ברפואת משפחה בהולנד ובארץ. לפני עלייתו לישראל ב-1963 היה רופא משפחה בכיר ברוטרדם ובישראל היה בצוות המייסד של החוג לרפואת המשפחה בתל אביב. בנו, ד"ר שלמה מוניקנדם, גם הוא רופא משפחה, החליט להנציח את זכר אביו במלגה לפיתוח סגל ההוראה הבכיר במחלקות לרפואת משפחה בישראל, והיא נועדה לאפשר להם השתלמויות בחו"ל.

ד"ר ישועה היא בוגרת רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, ושירתה כרופאה בצה"ל. לאחר שסיימה את התמחותה, יצאה ד"ר ישועה לשנתיים לארה"ב, שם עבדה כרופאה נלווית ביחידת הכבד בבית החולים Northwestern שבשיקגו. בשובה המשיכה לעבודה במרפאה לכבד שומני ב"איכילוב", בנוסף לתפקידיה בתחום רפואת המשפחה. ד"ר ישועה אירגנה עד כה שני קורסים לרפואה פליאטיבית למתמחים ומדריכים לרפואת המשפחה.

נושאים קשורים:  חדשות
תגובות
רופא נפש
04.04.2014, 12:46

ברכות על הפרס!
מדובר ברופאה רגישה ומסורה, אישיות מיוחדת!

ד"ר יאנקו

ד"ר שרה שלו
17.05.2014, 10:03

כל הכבוד!
רופאה יוצאת מן הכלל.
משפחתי ואני הם מלקוחותיה.
ד"ר שרה שלו

שרה
02.06.2014, 12:47

ד''ר חני ישועה קיבלה אצלי תעודת מצוינות כבר ''מזמן''