מינויים

פרופ' שלמה וינקר נבחר לקדנציה נוספת כיו"ר איגוד רופאי המשפחה

בכנס השנתי של האיגוד גם נבחרו חברי הוועד וחולקו פרס מפעל חיים לפרופ' פסח שוורצמן, פרס למומחה הוותיק לד"ר מרדכי אלפרין, פרס המומחית הצעירה לד"ר גרי בלומברג ופרס המתמחה המצטיין לד"ר יונתן אוראל

חברי הוועד הנבחרים של איגוד רופאי המשפחה (צילום: יניב כרמלי)

פרופ' שלמה וינקר, יושב ראש איגוד רופאי המשפחה, נבחר בשבוע שעבר לקדנציה נוספת בכנס השנתי שקיים האיגוד במרכז הקונגרסים בחיפה. לכנס הגיעו כ-500 רופאי משפחה מכל קופות החולים. פרופסור וינקר היה המועמד היחיד לתפקיד. במסגרת הכנס נבחרו גם חברי הוועד החדשים והוענקו פרסים לרופאים.

פרופסור שלמה וינקר

פרופסור שלמה וינקר

במהלך הכנס גם הוצגו חידושים טכנולוגיים ומגוון טכניקות רפואיות חדשות שעתידות להיות בשימוש רופאי המשפחה בשנים הבאות. בסך הכל, התקיימו במהלך הכנס 17 מושבים ייעודיים שהתמקדו בהיבטים שונים בעבודת רופא המשפחה, ועסקו בין השאר בטיפול רגשי ונפשי בקשישים שעברו התעללות והזנחה; בדרכי התקשורת החדשות בין הרופאים למטופליהם לשם שיפור האבחונים רפואיים; בגילוי מוקדם של מחלות גנטיות וגידולים סרטניים; וכיצד יכולים רופאי המשפחה להשתלב במסגרת הטיפולית במהלך טיפולי פוריות.

לוועד החדש של האיגוד נבחרו פרופסור אלי קיטאי, ד"ר מיכל שני, ד"ר יוסי עזורי, ד"ר גורדון ליטמן, ד"ר אביטל וייס, ד"ר אלון קרני, ד"ר יאן מיסקין, ד"ר ערן סגל, ד"ר נעם אפק, ד"ר סוניה כרכבי, ד"ר איתן לבון, ד"ר יוסי וולפיש, ד"ר ליאור שחר וד"ר רוברטו איינבינדר. לוועדת הביקורת נבחרו ד"ר אלכס לוסטמן, ד"ר ורדינה שומלה וד"ר יעקב פוגלמן.

פרופ' וינקר בירך את חברי הוועד ואמר: "כולם אנשי עשייה מתחומים רבים ומגוונים ואני בטוח שיתרמו להמשך קידום מעמדו של רופא המשפחה בשנים הקרובות".

חולקו פרסי איגוד רופאי המשפחה

בנוסף, הוענקו במהלך הכנס ארבעה פרסי איגוד רופאי המשפחה: פרס מפעל חיים לפרופ' פסח שוורצמן, פרס למומחה הוותיק לד"ר מרדכי אלפרין, פרס המומחית הצעירה לד"ר גרי בלומברג; ופרס המתמחה המצטיין לד"ר יונתן אוראל.

יו"ר איגוד רופאי המשפחה, פרופ' שלמה וינקר (משמאל), ופרופסור משנה חאלד כרכבי (מימין)  מעניקים את פרס המומחה הוותיק לד"ר מרדכי אלפרין (צילום: יניב כרמלי)

יו"ר איגוד רופאי המשפחה, פרופ' שלמה וינקר (משמאל), ופרופסור משנה חאלד כרכבי (מימין) מעניקים את פרס המומחה הוותיק לד"ר מרדכי אלפרין (צילום: יניב כרמלי)

פרופ' שוורצמן הוא מנהל מרפאה ט' של שירותי בריאות כללית בבאר-שבע למעלה מ-30 שנה. מרפאה ט' נחשבת כיום ל"מרפאת הדגל" של הכללית בתחומי השירות והאקדמיה בכל מחוז הדרום. בנוסף, פרופסור שוורצמן הוא מומחה גם ברפואת כאב ומחלוצי הרפואה הפליאטיבית בדרום. הוא הקים את ה"הוספיס בית" - שירות תומך בחולים סופניים המעוניינים לשהות בביתם ברגעיהם האחרונים. כן ייסד את שירות "בית מעגן", המספק תמיכה ולווי לחולים אונקולוגיים.

במקביל לעבודתו הטיפולית משמש פרופ' שוורצמן גם כמרצה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון. הוא ניהל שנים רבות את בית הספר הארצי ללימודי המשך ברפואה. פרופ' שוורצמן פירסם יותר מ-160 מאמרים שהופיעו בעיתונות הרפואית בישראל ובעולם. הוא כיהן גם כחבר הוועדה הציבורית להרחבת סל התרופות לשנת 2014.

ד"ר מרדכי אלפרין, שקיבל את פרס האיגוד למומחה הוותיק, הוא בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון. הוא התמחה ברפואת משפחה בשירותי בריאות כללית במחוז חיפה והגליל המערבי. ד"ר אלפרין מילא תפקידים רבים ברמת במחוז וברמה הארצית, ביניהם מדריך למתמחים, כשהוא מנחה כמה דורות של סטודנטים לרפואה. הוא שימש כרכז המקצועות הקליניים בתכנית ללימודי המשך למתמחים והדריך רופאים בנושא ההזרקות בתחום רפואת שריר-שלד.

כיום משמש ד"ר אלפרין כמנהל כמה מרפאות במרחב העיר חיפה ומ-2005 הוא רכז סגל הבוחנים בבחינות ההתמחות. באחרונה התמנה לוועדת הבחינות של המועצה המדעית של הר"י. בשנת 2002 זכה ד"ר אלפרין בפרס איגוד רופאי המשפחה למומחה הצעיר. מאמרים פרי עטו פורסמו בכלי תקשורת מובילים בתחום הרפואה.

ד"ר גרי בלומברג, שזכתה בפרס איגוד רופאי המשפחה למומחית הצעירה, היא ילידת ארה"ב. סיימה את לימודי הרפואה בירושלים בשנת 1995 ובשנת 2001 הצטרפה לקופת חולים לאומית לאחר שירות כרופאה בצה"ל.

כיום היא משמשת בקופה כמדריכת כיתת רופאי המשפחה – ומדריכה את רופאי המשפחה שאינם מומחים, וזקוקים להעשרה וכן מדריכת המתמחים. היא משתתפת קבועה בכתיבת ההנחיות הקליניות לרופאי "לאומית" וכרכזת הקלרקשיפ לסטודנטים מתל-אביב וניו-יורק במסגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. על תרומתה בהוראה זכתה כבר לפרסי הצטיינות אחדים. היא גם אחת המורות בקורס התעודה למתמחים בבית הספר ללימודי המשך בתל אביב. הנושאים שבהם היא מרצה שם הם בעיקר בבריאות האישה.

בנוסף לכל אלו, היתה ד"ר בלומברג מתנדבת במרפאת הפליטים של הר"י, ובין מייסדי "קו הבריאות" - מרכז המידע לנשים בענייני בריאות. בתחום המחקרי עסקה באחרונה בנושא אפיון חולים עם חולשה במרפאת רופא המשפחה. עבודתה הוצגה בכנס WONCA.

ד"ר יונתן אוראל, שהתכבד בפרס המתמחה המצטיין, הוא חבר קיבוץ שמיר שבאצבע הגליל. ד"ר אוראל פועל רבות לפיתוח רפואת המשפחה בפריפריה. הוא סיים את הפקולטה לרפואה בטכניון בשנת 2011 והחל בהתמחות ברפואת משפחה במכבי שירותי בריאות, בשנת 2012. עוד במהלך ההתמחות החל להדריך סטודנטים לרפואה מהפקולטה לרפואה בגליל בקורס היל"ה (הקניית יסודות קליניים לרופאי העתיד).

במקביל להתמחותו עובד יונתן כרופא בדיור מוגן בקיבוץ שמיר ופעיל בקידום נושאי הבריאות בקרב בני הנוער בפריפריה ומרבה להרצות בבתי הספר באזור מגוריו. בנוסף לכך הוא משמש כסגנו של ד"ר רונן ברנד בארגון המתמחים ורופאי המשפחה הצעירים מאירופה (ארגון Vasco de Gama).

נושאים קשורים:  מינויים,  חדשות,  פרופ' שלמה וינקר
תגובות
אנונימי/ת
24.03.2015, 21:14

מה עם ייצוג למכבי?

אנונימי/ת
06.07.2015, 16:58

הרבה רוח (פרצים)
במה במגוון תפקידיו(הפרופ' המכובד) חיזק מעמד הרופא הראשוני?
בכלום !
הוא רק קידם את עצמו